Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Strefa BIOpaliw
​Spółka ORLEN Południe  jest pionierem na krajowym rynku biopaliw i biokomponentów.
Obecnie jesteśmy najbardziej doświadczonym graczem na polskiej mapie producentów biopaliw. W procesie produkcyjnym możemy wykorzystywać oleje roślinne: rzepakowe, sojowe, palmowe jak również mieszaniny olejów w dokładnie określonych proporcjach - zgodnie z wymaganiami Klientów.

Oferujemy zarówno biokomponenty przeznaczone np. do komponowania z tradycyjnymi olejami napędowymi pochodzenia naftowego jak i biokomponenty mogące stanowić samoistne paliwo.

W ofercie ORLEN Południe znajdują się także oleje opałowe otrzymywane wyłącznie z najwyższej jakości komponentów pochodzących z atmosferycznej destylacji rop naftowych. Spółka ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów adresowanych do zastosowań w gospodarstwach domowych, obiektach użyteczności publicznej, małych i średnich przedsiębiorstwach a także specjalistycznych instalacjach i obiektach przemysłowych. Niska zawartość siarki, wysoka wartość opałowa oraz niska lepkość to własności które wyróżniają w poszczególnych kategoriach (ciężkie, lekkie) oleje opałowe ORLEN Południe wśród produktów dostępnych na rynku europejskim.

 

Z instalacja do zachowawczej, atmosferycznej przeróbki ropy naftowej uzyskiwane są także destylaty stanowiące najwyższej jakości produkty gotowe jak również cenione na rynku półprodukty, które poddawane są dalszej obróbce na specjalistycznych instalacjach. 
 
 

Marki Grupy ORLEN