Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Bio Glikol propylenowy Najlepszy polskim produktem ekologicznym 2022

25-11-2022  

Bio Glikol propylenowy produkowany przez ORLEN Południe został nagrodzony w rankingu gospodarczym Polskiego Radia LUBIĘ, BO POLSKIE w kategorii „Najlepszy polski produkt ekologiczny 2022”.

Laureatów tegorocznej edycji rankingu poznaliśmy 25 listopada w specjalnej audycji „Winien i Ma” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Statuetki zostały wręczone zwycięzcom podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Podobnie jak w poprzednich latach, kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w kilku kategoriach: "Najlepszy Polski Produkt Ekologiczny", "Najlepsza Polska Usługa", "Najlepszy Polski Produkt Eksportowy", "Produkt Innowacyjny".

Pierwsza w Polsce i największa w Europie instalacja do produkcji zielonego, ekologicznego glikolu propylenowego powstała w rafinerii ORLEN Południe w Trzebini. Wytwarzany bioprodukt jest czysty i bezpieczny dla środowiska. Do jego produkcji wykorzystana jest gliceryna, otrzymywana jako produkt uboczny w procesie wytwarzania biodiesla. Jest wykorzystywany na szeroką skalę, m.in. w medycynie, kosmetyce, czy przemyśle spożywczym. Może być też zastosowany w lotnictwie, jako środek do odmrażania i odladzania samolotów.


01.jpg 
 
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN