Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Spełniaj marzenia dzieci – oddaj nam elektrośmieci!

26-10-2012  

Pod takim hasłem prowadzona jest ekologiczno-charytatywna zbiórka elektrośmieci, w której udział wzięli pracownicy Rafinerii oraz Grupy Kapitałowej.

Głównym celem akcji jest kształtowanie świadomości ekologicznej i promowanie proekologicznej postawy. Od kilku lat prawo zabrania wyrzucania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z pozostałymi odpadami komunalnymi. Często jednak zarówno przedsiębiorstwa jak i osoby prywatne nie mają świadomości konieczności segregacji i recyklingu elektro-śmieci.

Projekt ma charakter ekologiczno – charytatywny. Środki uzyskane z recyklingu wysłużonego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostaną  w całości przekazane na konto wspomnianego beneficjenta w wymiarze 0,30 zł za każdy kilogram elektroodpadów. Oddając zużyty sprzęt RTV i AGD wspieramy cele statutowe i podopiecznych Fundacji „ Mam Marzenie” z Krakowa.

Elektroodpady można wrzucać do specjalnych pojemników, które zostały rozstawione w pięciu lokalizacjach na terenie Rafinerii Trzebinia. Organizator akcji odpowiedzialny za odbiór elektrośmieci i ich utylizacją umożliwił także indywidualny odbiór wielkogabarytowych elektroodpadów. Podsumowanie efektów zbiórki już wkrótce.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN