Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Spółki z Grupy ORLEN wśród zwycięzców branżowego plebiscytu Akcenty 2013

03-04-2014  

Rafineria Trzebinia, ORLEN Gaz i ORLEN Paliwa znalazły się w gronie 5 firm, które zostały zwycięzcami w II edycji branżowego plebiscytu Akcenty 2013.  Celem konkursu jest wyłonienie w drodze głosowania firm oraz instytucji, a także związanych z nimi wydarzeń, które w 2013 roku wywarły znaczący wpływ na rynek paliw w Polsce. W plebiscycie zorganizowanym przez portal e-petrol spółki z Grupy ORLEN wygrały w kategoriach Rynek Biopaliw - Rafineria Trzebinia, Segment Hurtowy - ORLEN Paliwa, Lider Rynku LPG - ORLEN GAZ.
 
Zaufanie tysięcy głosujących jest potwierdzeniem zasadności przyjętej i konsekwentnie realizowanej przez Rafinerię Trzebinia strategii opartej o rozwój specjalistycznego filaru produktowego z pochodzącymi z własnych, nowoczesnych instalacji biopaliwami i parafinami. Jednocześnie prowadzone działania optymalizujące posiadanych aktywów mają pomóc w stworzeniu stabilnych podstaw do rozwoju w kierunku biorafinerii, a także wejścia w nowe segmenty rynku produktów parafinowych.
 
Rafineria Trzebinia jest najstarszą działającą w Polsce rafinerią. Jest pierwszą polską firmą, która uruchomiła przemysłową instalację do produkcji najwyższej jakości biodiesla. Spółka rozwija się i inwestuje w nowoczesne technologie umacniając tym samym pozycję największego i najnowocześniejszego przedsiębiorstwa w Małopolsce.
 
W 2013 roku Spółka rozpoczęła realizację  inwestycji  degummingu co pozwoli na uelastycznienie wsadu surowcowego do instalacji bio, wykorzystanie surowców alternatywnych, a tym samym w znaczący sposób wpłynie na ekonomikę procesów oraz przełoży się na efektywność i poprawę rentowności. Jednocześnie instalacja degummingu umożliwi Spółce wykorzystanie surowców alternatywnych  bez wpływu na jakość produktu końcowego.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN