Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Rafineria Trzebinia w gronie laureatów XVII Edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów

16-10-2008  

​Wchodząca w skład Grupy Kapitałowej PKN ORLEN Rafineria Trzebinia S.A. została nagrodzona Medalem Europejskim w kategorii Wyrób


Nagrodzona została wytwarzana w procesie produkcji biodiesla gliceryna. Organizatorzy konkursu o Medal Europejski, tj.: Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club wzięli pod uwagę niewątpliwie największe doświadczenie w produkcji gliceryny farmaceutycznej pochodzącej z produkcji biopaliw ciekłych.
 
W Rafinerii Trzebinia S.A. glicerynę otrzymuje się na bazie naturalnych surowców roślinnych (głównie oleju rzepakowego), niemodyfikowanych genetycznie. Otrzymywana gliceryna jest produktem towarzyszącym wytwarzaniu ekologicznego, alternatywnego paliwa do silników typu Diesel - Biodiesla. Wysokiej klasy specjalistyczna instalacja do rektyfikacji gliceryny pozwala w  procesie produkcyjnym otrzymywać produkt o stopniu koncentracji powyżej 99,7% czystej gliceryny.
Wytwarzana gliceryna farmaceutyczna spełnia najwyższe światowe normy jakościowe w tym European Pharmacopoeia 2005. Ponadto cechuje się bardzo wysoką stabilnością podczas magazynowania, co oznacza, że zachowuje swoje najwyższe właściwości w długim okresie czasu.
Gliceryna znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym, spożywczym (m.in. do słodzenia likierów), kosmetycznym (jako środek nawilżający do mydeł, szamponów, past do zębów, kremów), włókienniczym, farmaceutycznym, celulozowo-papierniczym, skórzanym, tytoniowym, do produkcji farb graficznych a nawet przy produkcji środków wybuchowych, m.in. dynamitu.

Gliceryna pochodząca z Rafinerii Trzebinia trafia nie tylko do odbiorców krajowych, ale również na rynki zagraniczne, głównie do Rosji, na Ukrainę, Węgry, również do Czech i Niemiec. Podobnie jak w przypadku polskich kontrahentów, ważne są dwa podstawowe elementy, które wyróżniają produkt Rafinerii Trzebinia na rynku: jakość (powtarzalność partii produkcyjnych, stała wysoka jakość produktu) oraz cena.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN