Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Rafineria Trzebinia proekologicznie

13-12-2013  

​Rafineria Trzebinia aktywnie zaangażowała się w organizację Wigilii na rynku w Trzebinii, w ramach której zaplanowano zarówno atrakcje dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Spotkanie będzie miało także na celu promowanie proekologicznych zachowań wśród uczestników.
 
Już 14 grudnia od godz. 15.30 mieszkańcy Trzebini będą mogli uczestniczyć w akcji „Wigilia na trzebińskim rynku”. Podczas spotkania przeprowadzona zostanie akcja „Świąteczne drzewko za makulaturę czyli ekologia nie tylko od Święta”. Pierwszych 500 mieszkańców, którzy zjawią się na rynku z min. 5 kg makulatury otrzyma specjalny eko kupon, który upoważnia do odbioru świątecznego drzewka w Eko strefie ustawionej na trzebińskim Rynku.
 
Najmłodsi będą mogli uczestniczyć we wspólnym przywoływaniu zimy - rozgrzewka przed mrozami rozpocznie się od rozsypywania białego puchu, radosnych podskoków i rozcierania policzków. Oryginalny zimowy aerobik poprowadzą wyjątkowi „Rafineryjni Mikołajowie”. 
 
Dzięki wsparciu Rafinerii Trzebinia podczas Wigilii wydawane będą posiłki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W programie spotkania wigilijnego oprócz świątecznego poczęstunku  i atrakcji dla mieszkańców znajdzie się także miejsce na kolędowanie, występy artystyczne dzieci i młodzieży z trzebińskich szkół oraz życzenia od Burmistrza Miasta Trzebinia Stanisława Szczurka.
 
Zaangażowanie Rafinerii Trzebinia w organizację Wigilii na trzebińskim rynku ma również na celu przybliżenie mieszkańcom miasta proekologicznych postaw i zachęcenie ich do podejmowania konkretnych działań w tym zakresie. Akcja ma jeszcze jeden wymiar - środki pieniężne uzyskane ze zbiórki makulatury trafią do jednej z lokalnych szkół. Organizatorem „Wigilii na trzebińskim Rynku” jest Urząd Miasta w Trzebini i Trzebińskie Centrum Kultury.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN