Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Południe z europejską akredytacją jakości parafin

10-02-2017  

Spółka ORLEN Południe otrzymała akredytację European Quality Association for Candles (Stowarzyszenia Jakości Świec) potwierdzającą spełnienie wymagań stawianych producentom parafin hydrorafinowanych zgodne z normą RAL-GZ 041. 
 
Wydana do końca 2017 roku akredytacja potwierdza, iż surowiec do produkcji świec pochodzący z instalacji hydrorafinacji parafin ORLEN Południe spełnia normy stanowiące podstawę do certyfikowania gotowych produktów znakiem RAL "Quality Mark Candles". Znak ten jest standardem europejskiej jakości dającym gwarancję dotyczącą surowców używanych w produkcji świec i ich właściwości spalania.
 
ORLEN Południe jest cenionym zarówno w kraju, jak i w Europie  producentem parafin i wosków dysponującym najlepszym  zapleczem technologicznym w Polsce, bazującym na uruchomionej w 2005 roku instalacji hydrorafinacji parafin, najnowocześniejszej i jedynej w tej części Europy instalacji tego typu.
 
Otrzymywane w procesie produkcyjnym produkty spełniają najwyższe europejskie wymagania normy RAL oraz mają jakość „kosmetyczną”, „spożywczą” i „farmaceutyczną” zgodną w wymaganiami Pharmacopei: Europejskiej i Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Wszystkie oferowane produkty parafinowe są zarejestrowane zgodnie z wymogami rejestracyjnymi systemu REACH. Spółka posiada w swojej ofercie rodzinę parafin hydrorafinowanych Crystal, semi-parafiny, mix-y oraz woski specjalne dedykowane do różnych gałęzi przemysłu.
 
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN