Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Południe z Nagrodą Gospodarczą Województwa Małopolskiego

06-09-2021  

Podczas gali CYBERSEC w Krynicy-Zdroju ORLEN Południe otrzymał Nagrodę Gospodarczą Województwa Małopolskiego w kategorii Duży Przedsiębiorca. To honorowe wyróżnienie przyznawane jest za wybitne zasługi na rzecz wspierania gospodarki i przedsiębiorczości.

– Dla ORLEN Południe to szczególne wyróżnienie. Nasza spółka przechodzi obecnie potężną transformację. Będąc częścią Grupy ORLEN prowadzimy szereg inwestycji, które wpisują się strategię ORLEN2030. Nasz sukces, a przede wszystkim sukcesy całej Grupy ORLEN pokazują jak skuteczne mogę być polskie przedsiębiorstwa, które dzięki zaangażowaniu swoich pracowników oraz właściwemu zarządzaniu zajmują silną pozycję w Polsce i za granicą – mówił Marcin Rej Prezes Zarządu ORLEN Południe.

ORLEN Południe konsekwentnie realizuje program przekształcenia do nowoczesnej biorafinerii, opartej na produkcji z surowców odnawialnych. Największa inwestycja spółki - instalacja do produkcji zielonego glikolu propylenowego w trzebińskiej rafinerii zostanie oddana w IV kwartale tego roku. W ramach tego kompleksu powstanie również wytwórnia wodoru, którego część posłuży do produkcji paliwa wodorowego. Również w IV kwartale w Trzebini uruchomiona zostanie innowacyjna pilotowa instalacja do produkcji innego bioproduktu – kwasu mlekowego.
Wszystkie prowadzone projekty wpisują się w strategię ORLEN2030 opartą na energetyce odnawialnej i nowoczesnej petrochemii.
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN