Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Światowe Dni Młodzieży 2016 – bezpieczeństwo przede wszystkim

06-07-2016  

​Trzebiński Zakład ORLEN Południe do zabezpieczenia podczas Światowych Dni Młodzieży  przygotowuje się już od momentu ogłoszenia decyzji o wyborze Krakowa na miejsce uroczystości.  Spółka przeanalizowała obowiązujące procedury bezpieczeństwa, ruch materiałowy zarówno kolejowy jak i drogowy, zdiagnozowała wszelkie potencjalne zagrożenia. Wynikiem wspólnych prac służb mundurowych, Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Trzebini oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie  jak i osób odpowiedzialnych za sprawne i bezpieczne funkcjonowanie Zakładu jest między innymi zmiana organizacji ruchu, wyznaczenie miejsc parkingowych dla pracowników, stosowne zgody wewnętrzne na wjazd, parkowanie, zwiększenie ochrony, dodatkowy system monitoringu.

 
Dla mieszkańców istotny jest zatwierdzony szczegółowy plan organizacji ruchu po drogach ogólnodostępnych zlokalizowanych przy ORLEN Południe podczas Światowych Dni Młodzieży. Zmiany będą obowiązywały od 25 lipca od godziny  6.00 aż do północy  31 lipca.
 
Zamknięty zostanie dla ruchu publicznego odcinek ulicy Kruczkowskiego – od skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego aż do skrzyżowania z ulicą Fabryczną. Pozostawiony zostanie wjazd na stację paliw MBZZ od strony 1 Maja na wysokości Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN Południe. Dodatkowo, zamknięty zostanie wyjazd z ulicy Fabrycznej w ulicę Kruczkowskiego od strony budynku zarządu ORLEN Południe. Mając na uwadze znajdującą się przy ulicy Fabrycznej przychodnię „Medic-us” pozostawiano możliwość dojazdu dla personelu i pacjentów ulicami: 1-go Maja – Kruczkowskiego - Fabryczna.
 
Dostawcy i odbiorcy trzebińskiego zakładu ORLEN Południe są na bieżąco informowani o ewentualnych utrudnieniach czy też niezbędnych formalnościach koniecznych do spełnienia dla sprawnego i bezpiecznego działania w okresie ŚDM 2016.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN